Succese

Acordăm atenţia cuvenită interesului elevilor pentru materiile favorite; an de an, elevii noştri, pregătiţi de profesori dedicaţi, s-au remarcat prin participarea la concursuri şi olimpiade, au acumulat experienţă şi au obţinut locuri de top.

Suntem alături de elevii noştri, îi ajutăm să îşi descopere înclinaţiile şi să îşi dezvolte aptitudinile; în sprijinul acestora vin expunerile copiilor la diferite concursuri de desen, reprezentaţiile artistice cu ocazia concursurilor de interpretare muzicală, piesele de teatru interpretate cu dăruire, participările la întrecerile sportive, unde toţi concurenţii sunt învingători, dezvoltându-se astfel spiritului de competiţie. Concretizând, rezultatele însumează peste 600 de medalii naţionale şi peste 300 de medalii internaţionale.

Succesele elevilor noștri în ultimul an la olimpiadele internaționale .
Nr. Numele si Prenumele Olimpiada Premii Disciplina
1 Iliescu Andrei International Chemistry Olympiad Aur Chimie
2 Dima Alexandra International Chemistry Olympiad Argint Chimie
3 Constantinescu Andrei Costin International Olympiad in Informatics Argint Informatica
4 Marian Darius Central European Informatics Olympiad Aur Informatica
5 Radu Ana Maria European Girls Mathematical Olympiad Bronz Matematica
6 Cuturela Lenca European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
7 Dima Clara Maria European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
8 Cobzaru Raluca European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
9 Teodorescu Ioana Alexandra European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
10 Andronache Teodor Andrei Balcan Mathematics Olympiad Aur Matematica
11 Plopeanu Tudor Balcan Mathematics Olympiad Argint Matematica
12 Cobzaru Raluca Balcan Mathematics Olympiad Bronz Matematica
13 Nicolae Ioan Andrei Junior Balcan Mathematics Oympiad Argint Matematica
14 Constantinescu Andrei Costin Balcan Informatics Olympiad Aur Informatica
15 Andronache Teodor Andrei International Mathematics Olympiad Argint Matematica
16 Plopeanu Tudor International Mathematics Olympiad Bronz Matematica
17 Cretu Tudor Asian Physcis Olympiad Aur Fizica
18 Eniceicu Stefan Asian Physcis Olympiad Aur Fizica
19 Raduc Andrei Asian Physcis Olympiad Argint Fizica
20 Raveanu Robert Asian Physcis Olympiad Argint Fizica
21 Popa Ovidiu Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
22 Dragulescu Anca Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
23 Radu Razvan Octavian Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
24 Buica Danut Gabriel Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
25 Iliescu Andrei International Mendeleev Chemistry Olympiad Aur Chimie
26 Eniceicu Stefan International Physics Olympiad Aur Fizica
27 Radu Razvan Octavian International Physics Olympiad Aur Fizica
28 Raduc Andrei International Physics Olympiad Argint Fizica
29 Raveanu Robert International Physics Olympiad Argint Fizica
30 Cretu Tudor International Physics Olympiad Argint Fizica
31 Dragulescu Anca Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Bronz Fizica
32 Cotrut Petru Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Argint Fizica
33 Cuturela Lenca Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Aur Matematica
34 Ungureanu Daniel Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Bronz Chimie
35 Georgescu Laura Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Mentiune Informatica
36 Dragulescu Anca International Astronomy Olympiad Argint Astronomie
37 Eftime Andrei International Astronomy Olympiad Bronz Astronomie
38 Andrei Cosmin International Astronomy Olympiad Bronz Astronomie

Şcoala Mea

► Educare - Catalog Virtual

Structura anului școlar

► Calendar Activități

► Calendar Concursuri

        ► Program

        ► Orar

Cursuri online

Lista cluburi

        ► Observatie

 

 

Contact

Adresa: Șos. Colentina nr. 64B
021187 București / România (Harta)

Phone    : +40 212 403035
Fax        : +40 212 403022
► Mobil      : +40 765 413435

Angajari
© ICHB Colentina. All Rights Reserved. Designed By ICHB Colentina